КЗ "Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа №3 " заснована у жовтні 1945 року. Тоді вона мала назву Спецшкола №31 м. Чернівці і знаходилася у будівлі по вулиці Ломоносова, 7. Навчання учнів велося російською мовою. На початку 60-х років заклад змінив місце прописки за адресою вул.І.Вільде, 6, у приміщення, де раніше знаходився обласний військовий комісаріат. З вересня 1992 р. навчання дітей ведеться українською мовою.
Сьогодні, це - сучасна, відремонтована будівля, яка складає комплекс з навчального корпусу, їдальні та харчоблоку, виробничих майстерень.
У школі навчається 146 дітей з порушенням інтелектуального розвитку. Це: - особи з інвалідністю; - сироти та позбавлені батьківського піклування; - діти з малозабезпечених та багатодітних сімей Проблеми, над якими працює школа:
1. Забезпечення дітей з особливими освітніми потребами освітою відповідно до їх здібностей і можливостей з метою інтеграції у суспільство.
2. Модернізація навчально-виховного процесу на основі впровадження інноваційних технологій та сучасних методик олігофренопедагогіки на уроках та у позаурочний час.
3. Формування життєвих компетенцій у дітей як основа до самовизначення та підготовка до самостійного життя.
Освітньо - корекційна діяльність - максимальне використання збережених можливостей дитини; - послаблення або виправлення порушень у тій чи іншій сфері розвитку дитини; - сприяння розвиткові дитини як цілісної особистості; - єдність педагогічних і медичних впливів; - взаємодія вчителів, вихователів, психолога, лікарів, батьків; - дотримання послідовності і наступності у корекційно-відновлювальній та виховній роботі; - суворе дотримання єдиного охоронно-педагогічного режиму в закладі освіти та сім`ї. У школі діти здобувають трудові навики за профілями: - швейна справа - малярно-штукатурна справа - столярна справа
- декоративно-ужиткове мистецтво
Традиції закладу освіти: - предметні та тематичні тижні - День знань та свято останнього дзвоника - місячник безпеки вуличного руху - акції „Милосердя”, «Подаруй бібліотеці книгу», Всеукраїнська акція «Свічка пам’яті» (до Дня пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій), Всеукраїнська акція «Хвилина мовчання – нескінченність пам’яті» (до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні) «Збережемо шкільне майно», «Макулатурінг», «Ми за чистоту у класі, школі, на подвір’ї», «Маки пам’яті».
- декада пропаганди здорового способу життя
- декада творчості
- Декада ОБЖ та ЦЗ - конкурси малюнків - весняний та осінній благодійні ярмарки Діти мають прекрасні умови для: - навчання - відпочинку - медичної корекції - психологічного розвантаження - соціальної, фізичної та трудової реабілітації
Забезпечені триразовим безкоштовним харчуванням Працює група подовженого дня для усіх учнів школи.

|