Естафета педагогічного досвіду PDF Друк e-mail
Четвер, 23 лютого 2012, 16:28

Normal 0 false false false RU X-NONE X-NONE

Естафета педагогічного досвіду


Згідно плану роботи Головного управління освіти і науки ОДА. 22.02.2012 р. комунальний заклад «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа №3» приймала групу педагогів КЗ «Чернівецька спеціальна школа-інтернат №2». Очолювала делегацію директор школи Торська Г.А.

До цього дня готувався весь колектив школи. Обдумали та склали план естафети педагогічного досвіду, завчасно погодили з заступником начальника Головного управління освіти і науки ОДА Тарангул Л.М.

Школа має багатий досвід роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

Щоб всесторонньо ознайомити з роботою навчального закладу, педагогічну естафету спланували таким чином, щоб охопити усі ланки діяльності: методичну, навчальну, виховну, корекційну, гурткову, матеріально-технічну тощо.

На початку зустрічі директор школи Добржанська О.М. ознайомила гостей з історією виникнення закладу, проблемою, над якою працює колектив школи, якісним складом педагогічного та учнівського колективу, освітньо-корекційною діяльністю, що проводиться у школі, традиціями, роботою з батьками та громадськими організаціями, матеріально-технічною базою. Свою розповідь Ольга Михайлівна супроводжувала слайдами на мультимедійній дошці.

Досвідом про надання реальної дієвої допомоги педагогічним працівникам школи у розвитку їх професійної майстерності, активізації творчого потенціалу кожного вчителя шляхом організації системи методичної роботи поділилася заступник директора з навчально-виховної роботи Болоніна Л.Г.

Гості мали змогу переглянути ряд уроків та корекційно-розвивальних заходів. Урок читання у 3-му класі провела Шведюк Г.П., під час уроку гості мали змогу побачити застосування різних видів та підходів у роботі педагога при опрацюванні теми «Казка «Лютий і Березень».

Корекція постави та плоскоступості проводилася продовж заняття з лікувальної фізкультури у 2-му класі лікарем школи Скобуновою Я.В. Заняття було побудоване у вигляді казкової подорожі «гномів» у чарівному лісі.

Також присутні були на уроці соціально-побутового орієнтування, який проходив у комп’ютерному класі. Під час проведення заняття використовувався мобільний мультимедійний комплекс. Школярі та присутні переглянули кілька відеороликів, презентацію по темі «Види ран. Перша долікарська допомога при кровотечах». Крім того, учні вчилися практично надавати першу долікарську допомогу при кровотечах. Вчитель Грибюк С.М. вчила дітей бути небайдужими до чужої біди, уміти допомогти собі та іншому в разі необхідності.

Молодий спеціаліст, дефектолог, вчитель фізкультури Бурлака С.В. показав присутнім різні види роботи з дітьми, які відносяться до різних груп за станом здоров’я. Тема, яка опрацьовувалась під час уроку: «Стрибки у довжину з місця». Впродовж уроку вчитель вдало поєднував загально-розвиваючі вправи з корекційними іграми. На уроці була присутня лікар, яка контролювала фізичне навантаження.

Як відомо, найкращий відпочинок – це зміна діяльності. Тому педагоги КЗ «Чернівецька спеціальна школа-інтернат №2» разом з учнями 8-Б класу під керівництвом вихователя Ляшенко І.Я. з величезним задоволенням брали участь у майстер-класі з виготовлення аплікації «Гроно винограду» в техніці «квілінг». Власноруч виготовлені роботи педагоги взяли на згадку.

Тренінгове заняття з учнями з групи «ризику» з використання аромотерапії, арт-терапії та музикотерапії провела практичний психолог школи Майковська О.Є.

Свої таланти продемонстрували учасники танцювального гуртка «Веселий каблучок», керівник М’яновська Л.С. та вокального – «Сонечко», керівник Єрмілов О.В.

Своїми враженнями під час проведення круглого столу поділилися: Торська Г.А. - директор школи, Ткачук Н.В. – заступник директора з НВР, Мельник Л.М. – заступник з ВР, Скубак Н.Г. – інструктор слухового кабінету, Бондаренко О.Р. – вчитель-дефектолог, Фукс А.О. – вчитель фізкультури, Марценюк Н.Г. – вихователь ГПД, Фалібога М.Ю. – вихователь ГПД., Федорюк Л.А. – вчитель початкових класів.