Педагогічний досвід PDF Друк e-mail
Понеділок, 23 квітня 2012, 09:57

Згідно наказу Головного управління освіти і науки Чернівецької ОДА «Про проведення естафети педагогічного досвіду серед шкіл-інтернатів області» 4 квітня 2012 року Комунальний заклад «Хотинська спеціальна загальноосвітня школа – інтернат №1» приймала групу педагогів Комунального закладу «Чернівецька спеціальна загальноосвітня школа №3».

 

Під час зустрічі директор Курганецький В.І. ознайомив гостей з завданнями, які стоять перед колективом , історією виникнення закладу, матеріально-технічною базою. Ми мали змогу побачити швейну, мулярну та малярну майстерні, кабінет ручної вишивки, ЛФК, природознавства. Познайомитися з роботою міні-пекарні та фітобару. Переглянули ряд уроків та корекційно-розвивальних заходів.

Спеціаліст вищої категорії, старший вчитель Сандуляк С.О. провела у 3 класі урок «Основи здоров’я» на тему «Корисні і шкідливі звички». Цікава форма проведення, використання сучасних інтерактивних методів навчання, різні види робіт надали уроку неординарності та цікавості.

Вчитель Гутнік Ю.М. презентував творчий проект «Виготовлення виробів методом інтарсії» Добра душа, щире серце цієї людини надихають на творчість, а кусочки деревини перетворились у руках вихованців на справжні витвори мистецтва.

«Хрестоподібний мов Оксамитовий» - така тема фрагменту уроку у 8-х класах з ручної вишивки, який провела вчитель професійно-трудового навчання Журик Л.П.. Опанування техніки вишивки, розгадування кросвордів, загадок, відповіді на питання – це далеко неповний перелік побаченого. А гості мали нагоду брати участь у майстер-класі.

Важливою ланкою сімейного життя є бюджет – з такою темою уроку ознайомила учнів 8-А класу вчитель СПО Мігай М.М.

Ніхто не залишився байдужим, відвідавши заняття клубу «Тобі про закон», який провела молода, але дуже талановита педагог-організатор Катеренчук Г.О. Як не стати жертвою реклами? Що робити коли тебе ошукали? Як правильно діяти в різних ситуаціях? Ці питання розкривала тема «Реклама без маски». Форма тренінгу зацікавила всіх присутніх. Галина Олексіївна із задоволенням поділилась відеоматеріалами, проспектами, літературою.

Найдорожчий скарб – це здоров’я. Заняття з ЛФК «Подорож у країну здоров’я» провели вчитель ЛФК Трасковський Ю.М. та фельдшер школи Красний Р.Х. Діти отримували не тільки теоретичні знання, але й підтверджували це на практиці.

Забезпечення якісних умінь та навичок для реалізації прав на здобуття професії ми переконалися відвідавши бінарний урок з малярної та мулярної справи у 9-му класі який провели вчителі трудового професійного навчання Говорухін О.О. та Соколовський М.А.

Презентація проекту «Подаруй дітям казку» був представлений виставою «Як курчатко маму шукало». Вихованці створили неймовірно святкову атмосферу, а гості мали можливість потрапити у справжню казку. Важливим є те, що костюми пошиті учнями у швейній майстерні. Під час презентації проекту ми побачили колективну працю логопеда Склярчук О.В., педагога організатора Катеринчук Г.О. та бібліотекаря Масловської І.В.

Як відомо, духовне збагачення відіграє домінуючу роль у вихованні дитини, тому у приміщенні інтернату функціонує освячена капличка. Учні та педагоги власноруч оформили молитовницю, а гості мали можливість все це побачити.

Щиро вдячні колективу інтернату за надану можливість поділитися педагогічним досвідом.

Під час проведення круглого столу усі учасники естафети висловили свої враження та побажання колегам з КЗ «Хотинська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №1» у нашій спільній нелегкій праці.

 

Останнє оновлення на Понеділок, 23 квітня 2012, 09:57